Purobot - VPL a PLDD

Pracujte s pacienty,
ne s administrativou.

PURObot je český ekonomický software, který pomáhá praktickým lékařům a pediatrům soustředit se na to, na čem opravdu záleží, tedy na péči o pacienty.

Pomáháme stovkám ordinací po celé ČR

Maximalizace z příjmu kapitační platby a výkonů nad rámec kapitace

PURObot převádí komplikované výrazy a výpočty z úhradové vyhlášky do jednoduchých rad, kterými se provozovatelé ordinací mohou snadno řídit. U jednotlivých rad PURObot zobrazuje částku, kterou zdravotní pojišťovna na kapitační nebo výkonové platbě uhradí.

 • Ordinační hodiny
 • Diplom CŽV
 • Výkony nad rámec kapitace
 • Péče na cizince a neregistrované pojištěnce
 • Signální výkony a epizoda péče (regulační poplatky)
 • Pojištěnci s nejvyšší kapitační platbou
 • Akreditace
 • Preventivní prohlídky

Motivační program VZP PLUS v konkrétních radách a částkách

Motivační a bonifikační program VZP PLUS přináší poskytovatelům zdravotních služeb další možnosti příjmů, které mohou použít pro zvýšení komfortu pacientů a rychleji rozvíjet své podnikání. PURObot má připravenou sadu 20 rad, které na měsíční bázi hodnotí a vypočítává. Přínosy jednotlivých rad následně vyjadřuje konkrétních částkách, které bonifikace přináší.

 • Akreditace a školenci
 • Výkony v přepravní službě
 • Pojištěnci v pobytovém zařízení sociálních služeb
 • Poskytování služeb v preferovaných oblastech
 • Vstup do motivačního programu VZP PLUS
 • Registrace nových pojištěnců
 • Zvýšení časové dostupnosti pracoviště
 • Screeningové programy
 • Očkování pojištěnců
 • Racionální preskripce

Sledování a porovnávání výkonu jednotlivých provozoven (IČP)

Pro poskytovatele, kteří mají více provozoven nabízí PURObot efektivní nástroj, jak sledovat a následně vyhodnocovat efektivitu a ekonomický přínos jednotlivých provozoven (IČP).

Navýšení hodnoty bodu

V analytickém přehledu uvidíte, jestli splňujete podmínky jednotlivých bonifikací, které mají vliv na výši úhrady ze strany zdravotní pojišťovny. V případě, že na bonifikaci nárok ještě nemáte, doporučí PURObot konkrétní kroky, jak ji získat.

Podrobné statistiky a průběžné výsledky

Pro řídící pracovníky a datové analytiky poskytuje PURObot detailní reporty a sestavy těch nejdůležitějších metrik, které je potřeba pro zdravý chod ordinace sledovat. Jde například o přehledy:

Kontrola vykazování a reporting chyb

PURObot dokáže identifikovat značnou část chyb při vykazování dávek. Aktuálně kontroluje spektrum nasmlouvaných výkonů, signální výkony, duplicity a chyby frekvenčního omezení. Ušetří tak čas při opravách chyb vykazování

Data pro odvolání proti ročnímu vyúčtování zdravotních pojišťoven

Z analytického přehledu získáte rychleji data, která pro sestavení odvolání se zdravotními pojišťovnami potřebujete.

Reporting směrem k managementu a výkonným pracovníkům

Hlavní přehledy a statistiky můžete exportovat do Excelu nebo PDF a dále je předat kolegům, kteří s PURObotem přímo nepracují. Zrychlí se tak předávání informací a dojde ke sjednocení reportovaných metrik.

Audit ekonomického výkonu lékařského praxe

PURObot připraví přehledné reporty, které mohou majitelé lékařských praxí použít jako podklad pro obchodní vyjednávání při jejím nákupu nebo prodeji.

Dostaňte férově zaplaceno
za práci, kterou jste odvedli.

PURObot analyzuje vykázané výkony a doporučuje, jak předejít vracení peněz pojišťovně a dostat zaplaceno za všechny výkony.

Kdo se o Vás postará?

Mgr. Bianka Janiga Tóthová
senior account manager
Jiří Řehořek
senior account manager
Lola Trinidad
senior sales manager
Martina Říhová
senior account manager
Veronika Součková
sales manager

Pro koho je PURObot určen

PURObot zobrazuje data za jednotlivé odbornosti a zdravotní pojišťovny, které sleduje.

Pro praktické lékaře
Pro pediatry

Recenze uživatelů PURObota

Zuzana Kolečková

Z firmy Info pro lékaře a.s. využívám aplikaci PURobot a za mě je to ta nejlepší aplikace, která umí spočítat vykázanou péči. Je přehledná a pohlídá každý aspekt vykazované péče. Nečeká vás tím pádem překvapení při konečném vyúčtování. S novým PURObotem prostě víte, na čem jste. :-) Doporučuji všem ambulantním specialistům, je to jedna z nejlepších investic, jakou můžete udělat. Mé velké díky patří i paní Lole Trinidad za trpělivost a milý přístup.

Mgr. Petra Valentová, MBA

Dobrý den, děkuji v info pro lékaře za výbornou spolupráci, profesionální přístup, milou komunikaci a trpělivost, díky patří především paní Biance Tóthové.  Těším se na další spolupráci..

PhDr. Miroslav Dobeš
Ladislav Toncar

Užitečné školení k úhradové vyhlášce a super program PUROrobot.

Jan Duspiva

Skutecne realny partner na poradenstvi s pojistovnou, ktery ma prehled a napady jak efektivne komunikovat s pojistovnou. Byl jsem v kontaktu s nekolika zamestnanci a vzdy profesionalni, ochotni pomoci radou ci nasmerovani dalsich kroku. Bianka Tothova - purobot v malicku a skvele reakce na potreby nas klientu - ambulanci. Moc dekuji!

prim. MUDr. Jiří Nedělka

Skvěle vymyšlený projekt, velmi vstřícný k lékařům. Velmi ochotni spolupracovníci poskytující velmi profesionální informace a rady, musím zmínit paní Lolu Trinidad, která si zaslouží nejvyšší ocenění.

Jolana Blahutová

Děkuji mnohokrát celé společnosti PURObotu za školení, informace, konkrétní rady, jak vylepšit ekonomiku pracoviště a zvláště paní Trinidad za velice vstřícné a trpělivé vysvětlení mých dotazů.

Bc. Tomáš Malach

Velmi pohodlný dobře fungující systém jak z pohledu zákazníka, tak ordinace.

Radka Kvášová

Chtěla bych tímto moc poděkovat společnosti Info pro lékaře za aplikaci PURObot, kterou nabízejí, za jejich vynikající spolupráci, pořádání seminářů, které jsou velmi přínosné a také za pomoc a nabídku efektivního řešení zejména v komunikaci s pojišťovnami. Všem doporučuji.

Simona Valečková

Chtěla bych moc poděkovat této společnosti, že mě podrobně seznamuje s problematikou úhrad zdravotních pojišťoven a všemi novinkami, které je dobré při provozování praxe znát. Díky webinářům a konzultacím s paní Biankou Tóthovou, která mi mé dotazy vždy velmi ochotně, podrobně a srozumitelně vysvětlí, se v této problematice orientuji. Proto vím, co si mám pohlídat a v případě nepříznivého vyúčtování péče zdravotní pojišťovnou dokážu v odvolání lépe reagovat zatím s pozitivním výsledkem. Mnohokrát díky a těším se na další spolupráci.

Vo2max Klinika

PUROrobot je naprosto skvělá záležitost, která vám pomůže se zorientovat ve vašich měsíčních (a ročních) výkazech pro pojišťovnu. Navíc slečna Tóthová je naprosté zlatíčko, která s vámi všechno projde, vysvětlí a pomůže vyřešit pro vás tak, abyste na své praxi nedopláceli. Rozhodně doporučuji.

Dům zdraví

Šikovný pomocník pro efektivní sledování výkonnosti během hodnoceného období. PURObot umí spolehlivě porovnat data a výstupy jsou jasné a srozumitelné. Vidím vše přehledně a mohu pro svoje detailní analýzy klíčová data doplnit do svých přehledů. Navíc výborná komunikace a podpora od lidí v Info pro lékaře, zodpoví dotazy a mají přehled. Doporučuji.

Markéta Jánská

Velmi mile mě překvapila vstřícnost, rychlost a  snaha vyřešit problém s ohledem na konkrétní zdravotní zařízení. Mohu jen doporučit kolegům. Mám ráda svou práci a už mi nezbývá kapacita na řešení složitých vzorců, kterými nám zdravotní pojišťovny komplikují chod ordinací. Díky, že je možné se na Vás obrátit ! Purobot - za mě ano !

Ivana Kučerová

Dne 2.5.2023 jsem absolvovala on line seminář Jak se odvolat proti ročnímu vyúčtování od zdravotní pojišťovny pro ambulantní specialisty, ze kterého jsem byla nadšená. Za jasný, srozumitelný výklad a velice přínosné informace děkuji přednášejícímu Ing. Pavlovi Pechánkovi. V následující mailové komunikaci se mi opakovaně trpělivě věnovala Mgr. Bianka Tóthová, poradila, vysvětlila, nasměrovala. Moc si toho vážím. Firma Info pro lékaře a.s. se opravdu snaží lékařům pomáhat! Díky

Svatoslav Jancik

Výborná chytrá společnost. Má velký potenciál být pro nás všechny přínosem.

Jarmila Sikorova

Skvělá spolupráce se společnosti Info pro lékaře, spolupracuji hlavně s paní Biankou Tóthovou a velmi mi pomáhá, konečně se orientuji v tématech úhrad, "barevných diagnóz", PURA atd., a při práci s programem Purobot vidím, jak na tom jsme s výkony a úhradami ve fyzioterapii a co můžeme zlepšit k dosažení lepších výsledků. Bez programu velmi špatná orientace. Těším se na další vylepšení již tak výborného Purobotu. Tak děkuji za to.

Ludmila Bočková

Rok používám PURObota a jsem neskutečně spokojená. Velice oceňuji vstřícnost, profesionalitu, rychlost komunikace a rozhodně doporučuji všem, kdo ještě váhá s pořízením. Já sama si na letošek nasmlouvám další pojišťovnu. Opravdu se to vyplatí.

Vladimír Holoubek

S Info pro lékaře a.s. spolupracuju od začátku roku 2023. Hodnotím v superlativech, vyzdvihnout musím především neobyčejnou ochotu a laskavost. Pokud potřebujete pomoct s ekonomickou stránkou praxe není nic lepšího.

Michael Kučera
Hana Fechtnerová

Úžasný software. Díky PURObotu už víme, co od pojišťovny čekat a máme možnost s tím něco včas dělat. Komunikaci také hodnotím na jedničku. Díky.

Martina Komárková

O Purobotu vím minimálně od r.2017 rozhoupala jsem se až v 03/2022, kdy mně druhým rokem přišly obrovské vrátky, které díky kompenzační vyhlášky nebyly naplněny. Čekám nyní na Roční vyúčtování od ZP, ale věřím, že dopadnu výrazně lépe. Lidé kolem Purobot jsou velmi nápomocní, vstřícní. Za mě velká spokojenost.

Xenie Rechcíglová

S firmou Info pro lékaře a.s. jsem absolvovala seminář - Úhradová vyhláška 2023 pro Domácí péči (odbornost 925). Všechny informace byly pro mě přínosem, srozumitelná a lidská forma prezentace vedená Ing. Pechánkem a jeho kolegy můj dobrý pocit jen potvrdila. Zároveň musím ocenit vysokou úroveň a přehlednost webových stránek, které v případě neznalosti nebo pochybnosti odpoví na Vaše otázky.
Děkuji.
Xenie Rechcíglová
Advantis Medical s.r.o.

Tomáš Skačáni

Skvělý systém, který mi pomohl zefektivnit práci z dávkami. Velmi si vážím i skvělou komunikaci s panem Martiníkem, který mi pohotově a vyčerpávajícím způsobem pomáhal s aplikací systému do ambulantní praxe.

Ivan Groh

Snažil jsem se na amatérsky kontrolovat úhradu pro naší domácí péči, ale kvůli složitosti výpočtu a spoustě neznámých (bonifikace, správné spočítání mimořádně nákladných pojištěnců a pod) jsem hledal jinou cestu, a Purobot top! ....Jednoduché a krásně přehledné řešení.

Milena Frankova

Profesionální přístup, vstřícná komunikace, výrazný přínos v rámci vyúčtování dávek pojišťovnám.

Tetiana Malyukh
Jana Minarova

Spolehlivá , rychlá a milá komunikace s firemními zaměstnanci. Spolupráce s touto firmou a jejími znalostmi přináší velké výhody a přínosy naší firmě.

Tomáš Matěj

Doporučuji všem, aby spolupráce proběhla s Biankou Tóthovou. Její přístup, pomoc i vysvětlení všech dotazů? To je na víc než pět hvězd. Systém jako takový je jednoduchý na přehled a nápomocný. Doporučuji

Petr Novák

Zúčastnil jsem se úhradového semináře, špičkově vedené a hlavně plné prakticky použitelných informací. Doporučuji!

Tomáš Borák

Jsem čerstvý majitel soukromé praxe a dozvěděl jsem se podstatné informace ohledně fungování systému úhrad. Jistědoporučuji

Jiří Vejnar

Seminář se spoustou užitečných informací ohledně problematiky úhradové vyhlášky a pravidel vyúčtování jednotlivých zdravotních pojišťoven.

Martina Barchánková

Jsme velice spokojení. Výborná komunikace! Děkujeme.

Radka Černá

Profesionální jednání, vstřícnost a ochota pomoci. Velká spokojenost a doufám v dlouhodobou spolupráci.

Vyzkoušejte PURObot Premium
na 7 dní ZDARMA

Ověřte, že je PURObot správným nástrojem, který Vám pomůže efektivně řídit ekonomiku Vaší ordinace. Férově, bez závazků a poplatků.

Na zkoušku
ZDARMA

Bezplatná konzultace

Máte otázky? Volejte +420 253 253 900

Nebo nám na sebe nechte kontakt, ozveme se vám co nejdříve.

Vykázaná částka za vyloučené výkony

Následující výkony 01306, 01543, 09513, 09543, 09615, 99928, 99930 až 99940 a 99949 jsou hrazeny v plné výši a nevstupují do výpočtu MAXÚ.

Aktuální hodnota maximální úhrady, kterou může pojišťovna zaplatit

Toto číslo se počítá z aktuálních výkonových dat ordinace a průběžně se mění

Celkový počet ošetřených pojištěnců?

Celkový počet ošetřených pojištěnců v hodnoceném období

Počet unikátních základních pojištěnců

POPrefZ - Počet základních unikátních pojištěnců v referenčním období, bez mimořádně nákladných

PUROo

PUROo je průměrná úhrada za výkony přepočtená podle seznamu výkonů ve znění účinném v hodnoceném období včetně úhrady za zvlášť účtovaný materiál a zvlášť účtované léčivé přípravky na jednoho unikátního pojištěnce zdravotní pojišťovny ošetřeného v dané odbornosti poskytovatelem v referenčním období; do počtu unikátních pojištěnců se nezahrnou unikátní pojištěnci, na které byl vykázán pouze výkon č. 09513 podle seznamu výkonů.

Hranice pro mimořádně nákladného pojištěnce

Hranice pro mimořádně nákladného pojištěnce = 5×PUROo

Počet unikátních mimořádně nákladných pojištěnců

POPzpoMh - Počet unikátních ošetřených pojištěnců, kteří překročili hranici mimořádně nákladného pojištěnce

Celková úhrada za mimořádně nákladné pojištěnce

Úhrada za výkony podle seznamu výkonů včetně úhrady za zvlášť účtovaný materiál a zvlášť účtované léčivé přípravky za mimořádně nákladné unikátní pojištěnce zdravotní pojišťovny ošetřené v dané odbornosti poskytovatelem v hodnoceném období; do úhrady za mimořádně nákladné unikátní pojištěnce se zahrne úhrada za výkony podle seznamu výkonů včetně úhrady za zvlášť účtovaný materiál a zvlášť účtované léčivé přípravky za každého pojištěnce ošetřeného v dané odbornosti poskytovatelem v hodnoceném období, pokud je rovna nebo překročí pětinásobek průměrné úhrady za výkony podle seznamu výkonů včetně úhrady za zvlášť účtovaný materiál a zvlášť účtované léčivé přípravky na jednoho unikátního pojištěnce zdravotní pojišťovny ošetřeného v dané odbornosti poskytovatelem v referenčním období.

Bonifikace 0,07 Kč k hodnotě bodu za splnění podmínek žlutých diagnóz

V případě, že podíl počtu unikátních pojištěnců ošetřených v hodnoceném období s některou z hlavních diagnóz G10 až G14,160 až 169, S42, S44, S46, S49, S54, S64, S74, S84 nebo S94 podle mezinárodní klasifikace nemocí na celkovém počtu ošetřených unikátních pojištěnců v hodnoceném období překročí 5 %, navyšuje se hodnota bodu o 0,07 Kč.

Bonifikace 2 % koeficientu navýšení za splnění podmínek nepreferovaných výkonů

V případě, že je v hodnoceném období podíl součtu počtu vykázaných a zdravotní pojišťovnou uznaných výkonů č. 21113, 21115 a 21315 podle seznamu výkonů z celkového počtu vykázaných a zdravotní pojišťovnou uznaných výkonů odbornosti 902 podle seznamu výkonů menší než 50 %, navyšuje se koeficient navýšení o 2 %.

Bonifikace 2 % koeficientu navýšení za splnění podmínek preferovaných výkonů

V případě, že je v hodnoceném období podíl součtu počtu vykázaných a zdravotní pojišťovnou uznaných výkonů č. 21221 a 21415 podle seznamu výkonů na celkovém počtu vykázaných a zdravotní pojišťovnou uznaných výkonů odbornosti 902 podle seznamu výkonů větší než 14 %, navyšuje se koeficient navýšení o 2 %.

Bonifikace 10 % koeficientu navýšení za splnění podmínek žlutých diagnóz

V případě, že podíl počtu unikátních pojištěnců ošetřených v hodnoceném období s některou z hlavních diagnóz G10 až G14,160 až 169, S42, S44, S46, S49, S54, S64, S74, S84 nebo S94 podle mezinárodní klasifikace nemocí na celkovém počtu ošetřených unikátních pojištěnců v hodnoceném období překročí 5 %, navyšuje se koeficient navýšení o 10 %.

Bonifikace 0,04 Kč k hodnotě bodu za splnění podmínek diplomu celoživotního vzdělávání

Hodnota bodu se navyšuje o 0,04 Kč, pokud poskytovatel zdravotní pojišťovně nejpozději do 31. ledna 2021 doložil, že nejméně 50 % lékařů nebo nelékařských pracovníků, kteří u něj působí jako nositelé výkonů a poskytují hrazené služby pojištěncům příslušné zdravotní pojišťovny, je držiteli platného dokladu celoživotního vzdělávání lékařů nebo obdobného dokladu příslušné profesní organizace, přičemž za platný doklad celoživotního vzdělávání se považuje doklad, který je platný po celé hodnocené období; tato podmínka se považuje za splněnou i v případě, že poskytovatel do jednoho měsíce po skončení platnosti dokladu celoživotního vzdělávání doručí zdravotní pojišťovně nový doklad celoživotního vzdělávání, přičemž období mezi datem ukončení platnosti původního dokladu a datem nabytí platnosti nového dokladu nečiní více než 30 kalendářních dnů.

Bonifikace 0,04 Kč k hodnotě bodu za splnění podmínek ordinačních hodin

Hodnota bodu se navyšuje o 0,04 Kč v případě, že poskytovatel alespoň u 50 % pracovišť poskytovatele (IČP) v dané odbornosti poskytuje hrazené služby v rozsahu alespoň 30 ordinačních hodin rozložených do 5 pracovních dnů týdně, 24 ordinačních hodin rozložených do 4 pracovních dnů týdně u operačních oborů, přičemž má ordinační hodiny alespoň 2 dny v týdnu nejméně do 18 hodin nebo má ordinační hodiny alespoň 2 dny v týdnu nejpozději od 7 hodin nebo má ordinační hodiny alespoň 1 den v týdnu nejpozději od 7 hodin a zároveň alespoň 1 den v týdnu nejméně do 18 hodin; tato podmínka se považuje za splněnou i v případě poskytovatele, u něhož působí jediný nositel výkonů, který plní podmínku rozsahu a rozložení ordinačních hodin na více pracovištích (IČP), přičemž ordinační hodiny se v tomto případě za jednotlivá pracoviště hodnotí jako celek.

Bonifikace 0,02 Kč k hodnotě bodu za splnění podmínek nových pojištěnců

Hodnota bodu se navyšuje o 0,02 Kč v případě, že poskytovatel v hodnoceném období ošetří alespoň 5 % pojištěnců, respektive u operačních oborů alespoň 10 % pojištěnců, u nichž v období od 1. ledna 2018 do 31. prosince 2020 nevykázal zdravotní pojišťovně žádný výkon, a pro návštěvy pojištěnců využívá objednávkový systém, který umožňuje přednostní vyšetření či ošetření těch pojištěnců, u nichž to vyžaduje jejich zdravotní stav.

Bonifikace 4 % koeficientu navýšení za splnění podmínek diplomu celoživotního vzdělávání

K navýšení "koeficientu navýšení" o 4 % dojde, pokud poskytovatel zdravotní pojišťovně nejpozději 31. ledna 2021 doložil, že nejméně 50 % lékařů nebo nelékařských zdravotnických pracovníků, kteří u něj působí jako nositelé výkonů a poskytují hrazené služby pojištěncům příslušné zdravotní pojišťovny, je držiteli platného dokladu celoživotního vzdělávání lékařů nebo obdobného dokladu příslušné profesní organizace, přičemž za platný doklad celoživotního vzdělávání se považuje doklad, který je platný po celé hodnocené období; tato podmínka se považuje za splněnou i v případě, že poskytovatel do jednoho měsíce po skončení platnosti dokladu celoživotního vzdělávání doručí zdravotní pojišťovně nový doklad celoživotního vzdělávání, přičemž období mezi datem ukončení platnosti původního dokladu a datem nabytí platnosti nového dokladu nečiní více než 30 kalendářních dnů.

Bonifikace 4 % koeficientu navýšení za splnění podmínek ordinačních hodin

K navýšení "koeficientu navýšení" o 4 % dojde v případě, že poskytovatel alespoň u 50 % pracovišť poskytovatele (IČP) v dané odbornosti poskytuje hrazené služby v rozsahu alespoň 30 ordinačních hodin rozložených do 5 pracovních dnů týdně, respektive 24 ordinačních hodin rozložených do 4 pracovních dnů týdně u operačních oborů, přičemž má ordinační hodiny alespoň 2 dny v týdnu nejméně do 18 hodin nebo má ordinační hodiny alespoň 2 dny v týdnu nejpozději od 7 hodin nebo má ordinační hodiny alespoň 1 den v týdnu nejpozději od 7 hodin a zároveň alespoň 1 den v týdnu nejméně do 18 hodin; tato podmínka se považuje za splněnou i v případě poskytovatele, u něhož působí jediný nositel výkonů, který plní podmínku rozsahu a rozložení ordinačních hodin na více pracovištích (IČP), přičemž ordinační hodiny se v tomto případě za jednotlivá pracoviště hodnotí jako celek,

Bonifikace 4 % koeficientu navýšení za splnění podmínek nových pojištěnců

K navýšení "koeficientu navýšení" o 4 % dojde v případě, že poskytovatel v hodnoceném období ošetří alespoň 5 % pojištěnců, respektive u operačních oborů alespoň 10 % pojištěnců, u nichž v období od 1. ledna 2018 do 31. prosince 2020 nevykázal zdravotní pojišťovně žádný výkon, a pro návštěvy pojištěnců využívá objednávkový systém, který umožňuje přednostní vyšetření či ošetření těch pojištěnců, u nichž to vyžaduje jejich zdravotní stav,

Bonifikace 10 % koeficientu navýšení za splnění podmínek vybraných diagnóz

K navýšení "koeficientu navýšení" o 10 % dojde v případě, že v hodnoceném období podíl počtu poskytovatelem ošetřených unikátních pojištěnců zdravotní pojišťovny s hlavní diagnózou F84.0 až F84.3, F84.5, F84.8, F98.5, F98.6, R47 až R47.9, R13, Q35 až Q37 nebo Q90 až Q99 podle mezinárodní klasifikace nemocí překročí 10 % z celkového počtu ošetřených unikátních pojištěnců.

Bonifikace 0,04 Kč k hodnotě bodu za splnění podmínek diplomu celoživotního vzdělávání

Hodnota bodu se navyšuje o 0,04 Kč, pokud poskytovatel zdravotní pojišťovně nejpozději do 31. ledna 2021 doložil, že nejméně 50 % lékařů nebo nelékařských pracovníků, kteří u něj působí jako nositelé výkonů a poskytují hrazené služby pojištěncům příslušné zdravotní pojišťovny, je držiteli platného dokladu celoživotního vzdělávání lékařů nebo obdobného dokladu příslušné profesní organizace, přičemž za platný doklad celoživotního vzdělávání se považuje doklad, který je platný po celé hodnocené období; tato podmínka se považuje za splněnou i v případě, že poskytovatel do jednoho měsíce po skončení platnosti dokladu celoživotního vzdělávání doručí zdravotní pojišťovně nový doklad celoživotního vzdělávání, přičemž období mezi datem ukončení platnosti původního dokladu a datem nabytí platnosti nového dokladu nečiní více než 30 kalendářních dnů.

Bonifikace 0,04 Kč k hodnotě bodu za splnění podmínek ordinačníách hodin

Hodnota bodu se navyšuje o 0,04 Kč v případě, že poskytovatel alespoň u 50 % pracovišť poskytovatele (IČP) v dané odbornosti poskytuje hrazené služby v rozsahu alespoň 30 ordinačních hodin rozložených do 5 pracovních dnů týdně, 24 ordinačních hodin rozložených do 4 pracovních dnů týdně u operačních oborů, přičemž má ordinační hodiny alespoň 2 dny v týdnu nejméně do 18 hodin nebo má ordinační hodiny alespoň 2 dny v týdnu nejpozději od 7 hodin nebo má ordinační hodiny alespoň 1 den v týdnu nejpozději od 7 hodin a zároveň alespoň 1 den v týdnu nejméně do 18 hodin; tato podmínka se považuje za splněnou i v případě poskytovatele, u něhož působí jediný nositel výkonů, který plní podmínku rozsahu a rozložení ordinačních hodin na více pracovištích (IČP), přičemž ordinační hodiny se v tomto případě za jednotlivá pracoviště hodnotí jako celek.

Bonifikace 0,02 Kč k hodnotě bodu za splnění podmínek nových pojištěnců

Hodnota bodu se navyšuje o 0,02 Kč v případě, že poskytovatel v hodnoceném období ošetří alespoň 5 % pojištěnců, respektive u operačních oborů alespoň 10 % pojištěnců, u nichž v období od 1. ledna 2018 do 31. prosince 2020 nevykázal zdravotní pojišťovně žádný výkon, a pro návštěvy pojištěnců využívá objednávkový systém, který umožňuje přednostní vyšetření či ošetření těch pojištěnců, u nichž to vyžaduje jejich zdravotní stav.

Bonifikace 4 % koeficientu navýšení za splnění podmínek diplomu celoživotního vzdělávání

K navýšení "koeficientu navýšení" o 4 % dojde, pokud poskytovatel zdravotní pojišťovně nejpozději 31. ledna 2021 doložil, že nejméně 50 % lékařů nebo nelékařských zdravotnických pracovníků, kteří u něj působí jako nositelé výkonů a poskytují hrazené služby pojištěncům příslušné zdravotní pojišťovny, je držiteli platného dokladu celoživotního vzdělávání lékařů nebo obdobného dokladu příslušné profesní organizace, přičemž za platný doklad celoživotního vzdělávání se považuje doklad, který je platný po celé hodnocené období; tato podmínka se považuje za splněnou i v případě, že poskytovatel do jednoho měsíce po skončení platnosti dokladu celoživotního vzdělávání doručí zdravotní pojišťovně nový doklad celoživotního vzdělávání, přičemž období mezi datem ukončení platnosti původního dokladu a datem nabytí platnosti nového dokladu nečiní více než 30 kalendářních dnů,

Bonifikace 4 % koeficientu navýšení za splnění podmínek ordinačníách hodin

K navýšení "koeficientu navýšení" o 4 % dojde v případě, že poskytovatel alespoň u 50 % pracovišť poskytovatele (IČP) v dané odbornosti poskytuje hrazené služby v rozsahu alespoň 30 ordinačních hodin rozložených do 5 pracovních dnů týdně, respektive 24 ordinačních hodin rozložených do 4 pracovních dnů týdně u operačních oborů, přičemž má ordinační hodiny alespoň 2 dny v týdnu nejméně do 18 hodin nebo má ordinační hodiny alespoň 2 dny v týdnu nejpozději od 7 hodin nebo má ordinační hodiny alespoň 1 den v týdnu nejpozději od 7 hodin a zároveň alespoň 1 den v týdnu nejméně do 18 hodin; tato podmínka se považuje za splněnou i v případě poskytovatele, u něhož působí jediný nositel výkonů, který plní podmínku rozsahu a rozložení ordinačních hodin na více pracovištích (IČP), přičemž ordinační hodiny se v tomto případě za jednotlivá pracoviště hodnotí jako celek,

Bonifikace 4 % koeficientu navýšení za splnění podmínek nových pojištěnců

K navýšení "koeficientu navýšení" o 4 % dojde v případě, že poskytovatel v hodnoceném období ošetří alespoň 5 % pojištěnců, respektive u operačních oborů alespoň 10 % pojištěnců, u nichž v období od 1. ledna 2018 do 31. prosince 2020 nevykázal zdravotní pojišťovně žádný výkon, a pro návštěvy pojištěnců využívá objednávkový systém, který umožňuje přednostní vyšetření či ošetření těch pojištěnců, u nichž to vyžaduje jejich zdravotní stav,

Vykázané péče za pojištěnce s červenou hlavní diagnózou

Výkony za služby pojištěncům ošetřených s některou z hlavních diagnóz C50, E83, F84, G20, G21, G22, G23.1 až G23.9, G35, G51 až G83, P07, P11, P13, P14, P94, Q05, Q36, R62 nebo T90 podle mezinárodní klasifikace nemocí.

Vykázané péče za pojištěnce se žlutou hlavní diagnózou

Výkony za služby pojištěncům ošetřených s některou z hlavních diagnóz G10 až G14,160 až 169, S42, S44, S46, S49, S54, S64, S74, S84 nebo S94 podle mezinárodní klasifikace nemocí.

Vykázané péče za pojištěnce s modrou hlavní diagnózou

Výkony za služby pojištěncům ošetřených s některou z hlavních diagnóz G10 až G14,160 až 169, M41.0 až M41.9, M89.0, Q66.0,S42, S44, S46, S49, S54, S64, S74, S84, S94, nebo T02 až T14 podle mezinárodní klasifikace nemocí, pokud tato úhrada za výkony podle seznamu výkonů včetně úhrady zvlášť účtovaného materiálu a zvlášť účtovaných léčivých přípravků je rovna nebo překročí pětinásobek PUROo.

Bonifikace 2 % koeficientu navýšení za splnění podmínek o celoživotním vzdělávání Unie fyzioterapeutů

K navýšení "koeficientu navýšení" o 4 % dojde, pokud poskytovatel zdravotní pojišťovně nejpozději 31. ledna 2021 doložil, že nejméně 50 % lékařů nebo nelékařských zdravotnických pracovníků, kteří u něj působí jako nositelé výkonů a poskytují hrazené služby pojištěncům příslušné zdravotní pojišťovny, je držiteli platného dokladu celoživotního vzdělávání lékařů nebo obdobného dokladu příslušné profesní organizace, přičemž za platný doklad celoživotního vzdělávání se považuje doklad, který je platný po celé hodnocené období; tato podmínka se považuje za splněnou i v případě, že poskytovatel do jednoho měsíce po skončení platnosti dokladu celoživotního vzdělávání doručí zdravotní pojišťovně nový doklad celoživotního vzdělávání, přičemž období mezi datem ukončení platnosti původního dokladu a datem nabytí platnosti nového dokladu nečiní více než 30 kalendářních dnů.

Vykázaná částka za nově nasmlouvané výkony

Jedná se o nově nasmlouvané výkony, které nebyly v referenčním období vykazovány. Tyto výkony nevstupují do výpočtu MAXÚ a jsou hrazeny zdravotní pojišťovnou v plné výši. Viz. Příloha č. 3 k vyhlášce . 396/2021 Sb., část A) 5.

Vykázaná částka za vyjmenované výkony z Přílohy č.3 k vyhlášce č. 396/2021 Sb.

Jedná se o nově nasmlouvané výkony, které nebyly v referenčním období vykazovány. Tyto výkony nevstupují do výpočtu MAXÚ a jejich hodnota bodu je stanovena vyhláškou. Seznam konkrétních výkonů z přílohy č.3, části A) 1. a) až g). naleznete zde.

Vykázaná částka za vyjmenované výkony z Přílohy č.3 k vyhlášce č. 242/2021 Sb.

Tyto výkony nevstupují do výpočtu MAXÚ a jejich hodnota bodu je stanovena vyhláškou. Seznam konkrétních výkonů z přílohy č.3, části A) 1. a) až g). naleznete zde.

Bonifikace 0,07 Kč k hodnotě bodu za splnění podmínek vyjmenovaných diagnóz pro odbornost 925

V případě, že podíl počtu ošetřených a zdravotní pojišťovnou uznaných unikátních pojištěnců v hodnoceném období s hlavní nebo vedlejší diagnózou C00 až C97, G09 až G99, F00 až F99, I60 až I69, E10.3 až E10.7 nebo E11.3 až E11.7 podle mezinárodní klasifikace nemocí na celkovém počtu ošetřených a zdravotní pojišťovnou uznaných unikátních pojištěnců v hodnoceném období překročí 25%, navyšuje se základní hodnota bodu pro odbornost 925 podle seznamu výkonů, o 0,07 Kč

Bonifikace 3 % koeficientu navýšení za splnění podmínek výkonů č. 06135 nebo 06137

V případě, že podíl počtu ošetřených a zdravotní pojišťovnou uznaných unikátních pojištěnců v hodnoceném období s vykázaným výkonem č. 06135 nebo 06137 podle seznamu výkonů na celkovém počtu ošetřených a zdravotní pojišťovnou uznaných unikátních pojištěnců v hodnoceném období je alespoň 25 %, navyšuje se koeficient navýšení o 3 %.

Bonifikace 3 % koeficientu navýšení za splnění podmínek dalších preferovaných výkonů

V případě, že podíl počtu ošetřených a zdravotní pojišťovnou uznaných unikátních pojištěnců v hodnoceném období s vykázanými výkony č. 06325, 06326, 06327, 06328, 06329, 06330, 06331, 06332, 06333 nebo 06334 podle seznamu výkonů na celkovém počtu ošetřených a zdravotní pojišťovnou uznaných unikátních pojištěnců v hodnoceném období je alespoň 35 %, navyšuje se koeficient navýšení o 3 %.

Bonifikace 15 % koeficientu navýšení za splnění podmínek vyjmenovaných diagnóz

V případě, že podíl počtu ošetřených a zdravotní pojišťovnou uznaných unikátních pojištěnců v hodnoceném období s hlavní nebo vedlejší diagnózou C00 až C97, G09 až G99, F00 až F99, I60 až I69, E10.3 až E10.7 nebo E11.3 až E11.7 podle mezinárodní klasifikace nemocí na celkovém počtu ošetřených a zdravotní pojišťovnou uznaných unikátních pojištěnců v hodnoceném období překročí 35 %, navyšuje se koeficient navýšení o 15 %.

Vykázaná částka za cesty lékaře v návštěvní službě

Pro výkony přepravy v návštěvní službě podle seznamu výkonů hrazené podle seznamu výkonů se stanoví hodnota bodu ve výši 1,05 Kč.

PUROo

Průměrná úhrada za výkony podle seznamu výkonů s výjimkou úhrady hrazených služeb uvedených v bodě 1, včetně úhrady zvlášť účtovaného materiálu a zvlášť účtovaných léčivých přípravků, na jednoho unikátního pojištěnce zdravotní pojišťovny ošetřeného v dané odbornosti poskytovatelem v referenčním období; do výpočtu PUROo nevstupují pojištěnci, na které byl v referenčním období vykázán výkon č. 06349 podle seznamu výkonů a úhrada za tyto pojištěnce.

Počet unikátních základních pojištěnců

Počet základních unikátních pojištěnců ošetřených v dané odbornosti v hodnoceném období; do počtu základních unikátních pojištěnců se nezahrne mimořádně nákladný unikátní pojištěnec a dále pojištěnec, na kterého byl vykázán výkon č. 06349 podle seznamu výkonů.

Celková úhrada za mimořádně nákladné pojištěnce

Úhrada za výkony podle seznamu výkonů s výjimkou úhrady hrazených služeb uvedených v bodě 1, včetně úhrady zvlášť účtovaného materiálu a zvlášť účtovaných léčivých přípravků za mimořádně nákladné unikátní pojištěnce zdravotní pojišťovny ošetřené v dané odbornosti poskytovatelem v hodnoceném období; do úhrady za mimořádně nákladné unikátní pojištěnce se zahrne úhrada za pojištěnce ošetřeného v dané odbornosti poskytovatelem v hodnoceném období, pokud tato úhrada za výkony podle seznamu výkonů s výjimkou úhrady hrazených služeb uvedených v bodě 1, včetně úhrady zvlášť účtovaného materiálu a zvlášť účtovaných léčivých přípravků je rovna nebo překročí pětinásobek průměrné úhrady za výkony podle seznamu výkonů s výjimkou úhrady hrazených služeb uvedených v bodě 1, včetně úhrady zvlášť účtovaného materiálu a zvlášť účtovaných léčivých přípravků na jednoho unikátního pojištěnce zdravotní pojišťovny ošetřeného v dané odbornosti poskytovatelem v referenčním období; do UHRMh nevstupuje úhrada za péči o pojištěnce, na kterého byl v hodnoceném období vykázán výkon č. 06349 podle seznamu výkonů.

Počet unikátních základních pojištěnců

Počet základních unikátních pojištěnců ošetřených v dané odbornosti v referenčním období.

Vykázaná částka za cesty lékaře v návštěvní službě

Pro poskytovatele ambulantní péče poskytující hrazené služby v odbornostech 902 a 917 podle seznamu výkonů se pro výkony přepravy v návštěvní službě hrazené podle seznamu výkonů stanoví hodnota bodu ve výši 1,05 Kč.

Za každý poskytovatelem vykázaný a zdravotní pojišťovnou uznaný výkon klinického vyšetření podle seznamu výkonů u dětí ve věku od 6 do 18 let se navýší úhrada o 49 Kč (2022: 42 Kč). Tato úhrada se nezapočítává do výpočtu celkové výše úhrady dle bodu 3.